Acil bir durumda,
Şiddetten Koruma Yasası yardımcı olacaktır!

Birlikte yaşadığınız biri tarafından fiziksel veya duygusal olarak taciz/tehdit ediliyorsanız, bu açıkça aile içi şiddettir.

Buradan yardım alın:

Polisle:
Polis tahliye emri verebilir, bu da failin 10 gün süreyle ortak apartmandan atılacağı anlamına gelir. Bu süre zarfında, daha sonra ne yapmak istediğinizi sakince düşünebilirsiniz.

Polis acil araması: telefon 110

Kadın danışma merkezinde:
kadın danışma merkezine telefonla veya şahsen başvurabilirsiniz. Görüşmeler gizlidir. Burada  yasal seçenekler hakkında bilgilendirileceksiniz. Profesyonel danışmanlar, sonraki tüm adımlarda size destek olacaktır.

Kadın Danışma Merkezi Euskirchen:
Tel. 02251 75140

Yardım hattı
Tel. 08000 11 60 16 (24 saat kullanılabilir) (ücretsiz)
Çalışma saatlerimiz dışında ülke çapındaki yardım hattı üzerinden birkaç dilde bilgi alabilirsiniz.

Bölge Mahkemesi:
10 gün sonra failin/sanığın eve dönmesini istemiyor musunuz? Ardından, bir daire tahsisi için bölge mahkemenize başvurma fırsatına sahipsiniz. Başvurunuz onaylanırsa, 10 günlük süre genellikle 6 ay uzar. Failin o kadar süre dairenize girmesine izin verilmez. Bu başvuru için yalnızca polis operasyonunun belgelerine ve varsa yaralarınıza ilişkin tıbbi rapora ihtiyacınız var.

Ayrıca fail için temas ve yaklaşma yasağı başlatabilirsiniz.

Yasal Yetki:
Bir avukattan yasal tavsiye de alabilirsiniz. Bunu karşılayamıyorsanız, bölge mahkemesinin yasal başvuru ofisine bir danışmanlık yardımı sertifikası için başvurabilirsiniz.

Kadın sığınma evi/barınağı:
Size bir apartman dairesi tahsis edilmiş olmasına rağmen, kendinizi o apartman dairesinde güvensiz veya korumasız hissediyorsanız, bir kadın sığınma evine sığınabilirsiniz!

Dairenizden ayrılırken lütfen kendiniz ve çocuklarınız için tüm önemli belgeleri yanınıza alın.
(Link: Acil durum listesi: Yanıma ne almalıyım)

Kadınlar ve çocuklar için barınak:
Telefon 02251 75354

Euskirchen bölgesinin dışındaki bir kadın sığınma eviyle de iletişime geçebilirsiniz.
www.frauen-info-netz.de